Japon Alfabelerini Öğrenmenin Püf Noktaları Neler?

Japonca Kanji Yazı

Japon Alfabelerini Öğrenmenin Püf Noktaları Neler?

Japon alfabelerini öğrenmek Latin alfabesine alışmış pek çok insan için oldukça zor bir süreçtir. Bu anlamda Japonca dersi alarak Japonca öğrenme sürecini kolaylaştırmak isteyen bireylerin ders aşaması esnasında bazı püf noktaları uygulaması oldukça mühimdir. Japonca alfabelerini öğrenme süreci Hiragana ve Katakana gibi kısmen ha kolay alfabelerle başlayıp, Kanji harfleri ile devam eder.

Japonca hem yapı itibarı ile hem de yazım şekli ile alışılmışın dışında bir dildir. Dikey yazım standartları, Kanji ve Kana gibi yazım stilleri ile Türk halkının uzak olduğu bu dili öğrenmek için ilk etapta kursa başlamanız oldukça doğru olacaktır. Zira Japonca öğrenmek ve gramer temeli oluşturmak için Japonca derslerinin kanıtlanmış katkısı vardır. Japonca dersleri düzenli bir şekilde takip ettikten sonra kendi çabalarınızı da ön plana çıkarmanız mühimdir.

Japonca Alfabesi Pratikleri

Japonca dersleri alan bireylerin yapacakları birincil işlemlerden bir tanesi ders sonrasında öğrendikleri harf ve heceleri tekrar etmektir. Tekrarlar ile iyice yerleşecek olan alfabeyi yazım pratikleri yaparak daha da geliştirebileceğinizi unutmamalısınız. Çünkü farklı ve hiç alışık olunmayan şekillerden oluşan Japonca alfabelerini kısa sürede öğrenmenin en önemli yolu budur. Japonca alfabelerine olan el yatkınlığınızı arttırdıktan sonra daha akıcı ve hızlı bir şekilde Japonca yazabileceğinizi gözlemleyeceksiniz.

Japonca Konuşma ve Dinleme

Japonca dersleri genel anlamda yazma ve okuma üzerine kurulu olsa da sizlere sunulan Japonca eğitiminde konuşma ve dinleme yeteneklerinizi de geliştirmeniz oldukça önemlidir. Zira sadece kâğıt üzerinde Japonca eğitimi almak sizleri bir aşamadan sonra Japonca anlayan ama konuşamayan bireyler haline getirebilir. Bunu aşmanın en iyi yolu da Japonca altyazılı filmler izlemek olacaktır. Japonca altyazılı filmler sayesinde kulak aşinalığınızı arttırırken kelimelerin doğru telaffuzlarını da öğrenebilirsiniz.

Japonca Dersleri ile Fark Yaratıyoruz!

Japonca dersleri ile hem okuma hem de konuşma yeteneklerinizi geliştirmeniz imkan tanıyoruz. Sadece gramer esaslı eğitimi tasvip etmeyen anlayışımız çerçevesinde kısa sürede sizleri Japonca okuyabilen ve konuşabilen bireyler haline getirmeyi hedefliyoruz. Kursta ekstra çaba sarf eden eğitmenlerimize evde kendiniz tekrar yaparak yardımcı olduğunuzda harika sonuçların ortaya çıkacağını ifade etmek zor değil. Karşılıklı çabalarla Japonca alfabe öğrenmek hiç zor olmayacak!

Japonca Ders administrator

Bir cevap yazın