Japonca Alfabesi ve Harflerin Yazılışı Nasıldır?

Japonca Alfabesi ve Harflerin Yazılışı Nasıldır?

Japonca alfabesi Kanji, Kana ve Romaji olmak üzere 3 farklı yazı sisteminden oluşur. Kanji hepinizin bildiği üzere her bir ses için bir şeklin ortaya çıktığı ve bu şekillere Kanji adının verildiği yazı sistemidir. Japonca öğrenmek isteyen pek çok kişi Kanjilerin sayısının çokluğundan yakınır. Kana’ya bakıldığından Kanji’ye göre daha farklı bir sistemin varlığından söz edilebilir. Burada her ses için bir şekilden ziyade her hece için bir şekil mevcuttur. Romaji ise herkesçe bilinen Latin alfabesi ile yazılmasını esas alır. Japonca kelimelerin Latin alfabesi ile yazılması bir nebze Batı dünyası ile iletişim için önemlidir.

Japonca alfabe sizlere ilk etapta karmaşık gelse de aslında şekilleri öğrendikçe dilin çok da karmaşık olmadığını aksine eğlenceli bir Japonca öğrenmek süreci ile karşılaşacağınızı gözlemleyebilirsiniz.

Japonca Harflerin Yazılışı

Japonca harflerin yazımı konusunda ilk etapta zorluk yaşasanız da aslında Japonca harfleri dışarıdan gözlemlendiği kadar zor yazılan harfler değildir. Burada sizlere düşen en büyük görev harfleri ilk etapta bakarak sonrasında da bakmadan yazmaya çalışmaktır. Yapacağınız alıştırmalarla kısa sürede hatasız Japonca yazabileceğinizi göreceksiniz.

Japonca harfleri iyice kavradıktan sonra karşılaşacağınız bir durum da Japonca yazı stili olacaktır. Latin alfabesinde yatay ve soldan sağa doğru akan yazı Japonca öğrenme sürecinizde çok farklı bir hal alacaktır. Öyle ki Japoncada yazı klasik anlamda yukarıdan aşağı şekildedir. Dikey olarak yazılan Japoncada yazılar sağdan sola doğru akar. Bu nedenle Japonca öğrenme aşamasında bir nebze karmaşa yaşayabileceğinizi ifade etmek gerekir.

Japonca Yazmada Kolaylık!

Japonca eğitimi ve Japonca dersleri konusunda bizlere başvurarak Japonca konuşmayı başarmanızı vaat ediyoruz. Bunun yanında bir dilin en önemli yanı olan Japonca yazmayı da bizler ile kolaylıkla başarabileceğinizin teminatını veriyoruz. Japonca eğitimleri sırasında sizlere sağlayacağımız alfabe dersleri ile yazım konusunda püf noktaları sizlere aktarıyoruz.

Pedagojik eğitim konusunda tecrübesini ve başarısını ispatlayan eğitmenlerimizle siz de başarılı bir Japonca alfabe öğrenme süreci yaşamak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. En uygun fiyatlarla sizlere Japonca öğreteceğiz.

Japonca Ders administrator

Bir cevap yazın