Japonca Öğrenmek için Ne Yapmalı?

Japonca Öğrenmek - Japonca Ders

Japonca Öğrenmek için Ne Yapmalı?

Japonca öğrenmek istiyorsunuz ancak bunu yapmak için yeterli cesaretiniz olmadığını mı düşünüyorsunuz? Yapmanız gerekenler çok basit. Bu yazıda sizlere Japonca alfabe ve Japonca öğrenmek konularında muhteşem ipuçları sunarak Japonca konuşmanıza katkı sağlayacağız.

Japonca öğrenmek 4 aşamalı bir işlemden oluşur diyebiliriz. Hatta bu süreç sadece Japonca’da değil hemen her dilde aynı şekilde ilerle. Yazma, konuşma, okuma ve dinleme. Hemen her dilde insanlar öncelikle yazma ve okumayı öğrenirken konuşma ve dinleme yetenekleri bir nebze geri plana itilir. Hâlbuki bir dilde en önemli hususlar konuşma ve dinlemedir. Bu aşamaları yeterince başarılı bir şekilde tamamlayamayan bireylerin o dili konuşabiliyor olduğunu söylemek güçtür.

Japonca Alfabe ve Yazma

Japonca alfabe alışılmışın dışında şekiller ve simgelerden ibaret olduğu için çoğu insan alfabeyi öğrendiğinde Japonca uzmanı olduğunu düşünür. Ancak Japonca alfabeyi öğrenmek belki de Japonca’nın %30’u demektir. Geriye kalan aşamaları da doğru bir şekilde tamamlamanız durumunda yetin bir şekilde Japonca konuşabilirsiniz.

Japonca Öğrenmek ve Okumak

Japonca öğrenmek için gösterdiğiniz çabalarda okumak noktasında Japonca dersleri bir nebze yetersiz kalabilir. Çünkü tıpkı Türkçe dilinde olduğu gibi hızlı okuma ve anlama bolca pratik yapılarak sağlanır. Bu nedenle Japonca dilinde uzmanlaşmak ve Japonca okuyabilmek için ister kursta ister evde Japonca okuma yapmaya özen göstermelisiniz.

Japonca Konuşmak

Japonca konuşmak artık Japonca öğrenmek eyleminin son raddelerinden bir tanesidir. Etkili bir konuşmacı olabilmek için kelimeleri doğru biliyor olmanız gerekir. Bu nedenle yapacağınız okuma ve dinlemelerin Japonca konuşma yeteneklerinizi güçlendireceğini bilmelisiniz. Ayrıca mümkün olduğunca Japonca konuşmaya çalışmalı ve utangaçlığınızı yenmelisiniz.

Japonca Dinleme Yapmak

Dinleme yapmak her dilde olduğu gibi Japonca öğrenme aşamasında da çok önemlidir. Japonca dinleme yaparak hem karşınızdaki ile iletişiminizi kolaylaştırabilir hem de konuşma yeteneklerinize katkı sağlayabilirsiniz.

Japonca Öğrenmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

Japonca dersleri ve Japonca kursu alarak Japoncayı en doğru şekilde öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli eğitmenlerimiz ile size kısa sürede Japonca öğretecek ve bu konudaki yeteneklerinizi güçlendireceğiz.

Japonca Ders administrator

Bir cevap yazın