Japonca Öğrenmek Zor Mu?

Japonca Öğrenmek

Japonca Öğrenmek Zor Mu?

Japonca; dünyada yaklaşık 150 milyon insanın aktif olarak konuştuğu yaşayan dillerin en büyüklerinden bir tanesidir. Köken olarak Ryukyuca dili ile ilişkili olan Japonca diğer dillerle doğrudan bir ilişki içinde değildir.

İlk bakışta alfabesi ve konuşma stili ile çok zor olarak kabul edilebilecek olan Japonca dersleri aslında çok da zordur denemez. İnsanları zor algısına iten asıl şey dilin gerçekten zor olmasından ziyade alışılmış Latin alfabesinden farklı bir alfabenin kullanılmasıdır. Japonca derslerinin en çetrefilli yanı olan Japonca alfabede 3 farklı sistem bulunur. Romaji, Kana ve KanjiJaponca dersleri esnasında karşılaşacağınız söz konusu yazı sistemleridir.

Japonca Dersleri ve Japon Alfabesi

Japonya’nın resmi dili Japonca’da harflere Kanji adı verilir. Daha önce bir yazı sistemi olarak ifade edilen Kanji’nin Latin alfabesindeki karşılığı tam olarak harftir.Japonca derslerinde sık sık şahit olacağınız Kanjilerde bir sınır yoktur. Yani Türkçe dilinde 21 sessiz 8 sesli toplam 29 harf bulunur gibi bir ifadeyi Japonca için söylemek çok mümkün değildir. Çünkü Japonca öğrenmek ve Japonca konuşmak için her durumu bir Kanji ile anlatmak gerekir. Bu durum da Japonca öğrenmek isteyen ve Japonca’yı günlük konuşmada kullanmak isteyen birinin yaklaşık 2000 Kanjiyi öğrenmesi gerektiğini gösterir. Japonca dersleri sırasında toplam 4000 Kanji’den söz edilecek ve çeşitli durumlarda bu Kanjileri görebileceksiniz.

Japonca öğrenmek isteyen birinin bu kadar yüksek sayıda şekli öğrenip kâğıda dökmesi zor gibi gelse de aslında imkânsız değil. Zira daha önce ifade edildiği gibi dünyada 150 milyona yakın insan Japonca konuşuyor.

Japonca Derslerinde Kaliteyi Sunuyoruz!

Japonca öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu benimsemiş uzmanlarla Japonca derslerine katılmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Size Japonca konuşmayı en kısa sürede öğretecek deneyimli ekibimizle yardımcı olmayı hedefliyoruz. Japon kültürü ve geleneklerini benimsemenize de yardımcı olacak Japonca dersleri tek başınıza Japonya’ya gidip orada zaman geçirmenize imkan tanıyacak yetkinlikte eğitim sağlıyor. Siz de Japonca konuşmayı başarmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek hemen ders almaya başlayabilir ve kaliteden faydalanabilirsiniz.

Japonca Ders administrator

Bir cevap yazın